DOWNLOAD:
DECIMAL
Format
 • Decimal
 • British
 • American
 • Hong-Kong
 • Indonesian
 • Malaysian
03:26
01:01
 • UTC+1
 • UTC+2
 • UTC+3
 • UTC+4
 • UTC+5
flag RU
flag RU
 • flag EN
 • flag RU
 • flag HY
free money
300 USD
300 USD
FOR FIRST DEPOSIT
BETTING SLIP

The current betting slip is empty!

Add events to your betting slip.

Zasady ruletki

Download

Zasady ruletki

Informacje o grze

Ruletka to gra losowa, której nazwa pochodzi od francuskiego słowa roulette, które dosłownie tłumaczy się jako «małe koło». Ruletka jest jedną z najpopularniejszych gier hazardowych rozgrywanych w kasynach na całym świecie.

Postęp w grze


W grze Ruletka online może grać jednocześnie do 6 osób. Każdy gracz otrzymuje żetony o określonym nominale (w zależności od wielkości zakładów przy stole). Gracze obstawiają zakłady na polu gry, po czym koło ruletki obraca się, w którym pojawia się kulka. Kulka, po wykonaniu kilku obrotów, wpada do jednej z ponumerowanych komórek, określając w ten sposób zwycięski numer.

Gracze, którzy postawili zwycięskie zakłady, otrzymują nagrody z kasyna. Wszystkie pozostałe («nierozegrane») zakłady są wysyłane do kasyna. Następnie gra jest powtarzana.

Nowo dołączony gracz może natychmiast rozpocząć obstawianie, jeśli stół jest otwarty. Jeśli bęben już się kręci, będzie musiał poczekać na następną rundę.

Koło ruletki


Bęben ruletki jest podzielony na 37 sektorów, ponumerowanych od 0 do 36 (ruletka amerykańska ma 38 sektorów, ponieważ dodawane jest drugie zero). Sektor zerowy nazywany jest «zerem» i ma kolor zielony. Wszystkie pozostałe sektory mają kolory czerwony i czarny, które są ściśle naprzemienne, zaczynając od cyfry 1 w kolorze czerwonym. Numery na bębnie nie są ułożone w kolejności.

Rodzaje zakładów

A — zakład bezpośredni (zakład na 1 liczbę)
Może zostać postawiony na dowolny numer, w tym 0 (żeton zamyka numer).

B — zakład dzielony (zakład na 2 numery)
Zakład dzielony jest stawiany na dowolne dwa sąsiadujące numery (żeton jest umieszczany na granicy między nimi).

C — straight (zakład na 3 numery)
Zakład straight jest stawiany na końcu dowolnej kolumny numerów i obejmuje wszystkie 3 numery w tej kolumnie.

D — rack (zakład na 4 numery)
Żeton można postawić na 4 numery, umieszczając go na środku kwadratu z 4 numerami.

E — Sixline (zakład na 6 numerów)
Możliwe jest obstawienie dwóch sąsiadujących kolumn (łącznie 6 numerów). Żeton umieszcza się w taki sam sposób, jak w przypadku zakładu straight — w dół kolumny, tylko nie jednej, a na granicy między nimi.

F — zakład na rząd
Po lewej stronie rzędów na stole do gry znajdują się komórki z napisami «2 TO 1» (2 do 1). Możesz obstawić wszystkie 12 numerów w rzędzie, umieszczając żeton w jednym z tych pól. Jeśli wypadnie jeden z numerów w rzędzie, zakład wygrywa 2 do 1; jeśli wypadnie 0, zakład jest przegrany.

G — zakład na tuzin
Można również obstawić 12 numerów, umieszczając żeton w jednym z pól oznaczonych TWELVE — 1st Twelve, 2nd Twelve lub 3d Twelve. Jeśli wypadnie jeden z numerów w rzędzie, zakład wygrywa 2 do 1; jeśli wypadnie 0, zakład jest spalony.

H — zakłady o równych kursach: czerwone/czarne, parzyste/nieparzyste, powyżej (19-36)/poniżej (1-18)
Każdy z 6 kwadratów na dole pola obejmuje 18 liczb. Jeśli gracz wygra, wypłata wynosi 1 do 1; jeśli 0, każdy zakład przegrywa.

Tabela typów zakładów

Zakłady ustne
Zakłady ustne pozwalają na szybkie zamknięcie całych sektorów bez konieczności przeszukiwania pola w poszukiwaniu poszczególnych numerów. Ten rodzaj zakładów odbywa się na torze, który znajduje się nad głównym polem zakładów. Numery na torze są ułożone w takiej samej kolejności jak na kole ruletki.

Na torze dostępnych jest 5 rodzajów zakładów:

Sąsiedzi — zakład na określoną liczbę + dwie sąsiadujące cyfry po obu stronach.

Na przykład, jeśli obstawiamy 0 na torze, w rzeczywistości obstawiamy 5 liczb jednocześnie — 3, 26, 0, 32, 15. Wszystkie zakłady na sąsiednie cyfry są stawiane na polu i są wypłacane jak normalne zakłady.

Jeu zéro (franc. gra zer) — zamyka sektor zawierający zera, czyli od 12 do 15. Liczba żetonów wymaganych do wnoszenia zakładów jest wielokrotnością czterech. Istnieją 3 podziały — 0-3, 12-15, 32-35 i jeden żeton dla numeru 26.

Voisins du zéro (Voisins du zéro — sąsiadujące zera) — podobnie jak Jé zéro, zamyka sektor zawierający zera, ale jest szerszy — od 22 do 25. Liczba żetonów wymaganych do obstawienia jest wielokrotnością dziewięciu. Stawia się 2 żetony na strita 0-2-3, po jednym żetonie na splity 4-7, 12-15, 18-21, 19-22 i 32-35 oraz dwa żetony na carom 25-29. Inną nazwą voisin jest seria 0/2/3.

Tier (franc. le tier du sulindre — jedna trzecia koła) — zamyka sektor od 27 do 33. Zakłady są zawierane na podziały 5-8, 10-11, 13-16, 23-24, 27-30 i 33-36. Tier jest również nazywany serią 5/8.

Orpholines (francuskie orphelins — sieroty) — dwa pozostałe sektory są zamknięte: od 17 do 6 i od 1 do 9. Licytowane są cztery podziały — 6-9, 14-17, 17-20 i 31-34, a jeden żeton jest umieszczany na numerze 1.